Stiwen Sigal
O mnie: Lubię placki i kopniaki z półobrotu. I mój kucyk.
WIEK: 31
Dzielnica: Mokotów
pozycja w rankingu: 15

POMYSŁY UŻYTKOWNIKA

Co to znaczy być warszawiakiem?

Stiwen Sigal 7 kwiecień 2015 Warszawiak wcale nie musi się urodzić w Warszawie. Bycie warszawiakiem oznacza szacunek i przywiązanie do miasta, w którym się mieszka - dbanie o dobre relacje z sąsiadami, innymi mieszkańcami, działanie na rzecz miasta i pilnowanie, by było dobrym miejscem. Mam uczniów na zajęciach z aikido, którzy są np. z Białegostoku i bez problemu mogę ich nazwać warszawiakami, czego często nie mogę powiedzieć o ludziach, którzy tu się urodzili. Warszawiak szanuje i dba o Warszawę, pomaga innym, by czuli się tu dobrze i dba o wizerunek miasta w którym żyje. Bycie warszawiakiem to nie kwestia urodzenia, tylko kwestia podejścia. Każdy może zostać warszawiakiem, nie każdy też na to zasługuje.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Czym charakteryzuje się dobry sąsiad?

Stiwen Sigal 7 kwiecień 2015 Dobry sąsiad dba o swoje sąsiedztwo. Nie jest inwazyjny, nie zmusza całego osiedla do słuchania tej samej muzyki, dba o czystość na swoim podwórku i jest uprzejmy dla współmieszkańców. Dzięki nauce i zgłębianiu technik aikido, potrafię osiągnąć spokój, którego życzę wszystkim sąsiadom. Bo to głównie nerwowość i brak empatii niszczą stosunki sąsiedzkie.
 • Maria Koczororo 8 kwiecień 2015
  Jeszcze wścibscy sąsiedzi przyczyniają się do pogarszania relacji, ale z drugiej strony podglądając zza firanek wyglądają zabawnie, a najczęściej nie są szkodliwi.
 • Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Jakie inicjatywy zmieniają nasze miasto na lepsze?

  Stiwen Sigal 7 kwiecień 2015 Promocja zdrowego i aktywnego trybu życia. Jak np. zajęcia aikido na świeżym powietrzu.

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Jaką Warszawę chciałbyś zostawić dla przyszłych pokoleń?

  Stiwen Sigal 7 kwiecień 2015 Zieloną, spokojną, bez pośpiechu. Ludzie w Warszawie za bardzo się spieszą, ciężko pracują i stresują wieloma rzeczami. Chciałbym, by miasto dla moich dzieci było mniej stresujące, mniej pędzące przed siebie, bez oglądania się na boki. Aikido to nie tylko sztuka walki, to też filozofia i ścieżka rozwoju ducha, która pomaga osiągnąć wewnętrzny spokój i harmonię. I taki spokój i harmonię chciałbym zostawić dla przyszłych pokoleń.

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Co można Twoim zdaniem zmienić w Warszawie? Jeśli nie wyczerpaliśmy potencjału jakiegoś zagadnienia, dodaj swój pomysł w dowolnej formie.

  Stiwen Sigal 7 kwiecień 2015 Warszawa jest pełna nieużytków, budynków i przestrzeni, z którymi nie ma co zrobić - powinno się rozpisać konkursy na takie miejsca i dać mieszkańcom możliwość ich zagospodarowania - we własnym zakresie. Miasto nie powinno wtedy pobierać opłat najmu za zrewitalizowanie tych przestrzeni, bo mieszkańcy własnym sumptem i gospodarnością by je przywracali do życia. Jest wiele miejsc, które można by przekształcić np. w sale do treningów aikido, albo do medytacji.

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Jak włączyć osoby niesłyszące w życie kulturalno-społeczne Warszawy?

  Stiwen Sigal 7 kwiecień 2015 Darmowe, miejskie kursy z języka migowego - sam chętnie bym się go nauczył, by móc uczyć niesłyszących aikido.

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować