Kamila
O mnie: Pochodzę znad morza, ale od kilku lat mieszkam i pracuję w Warszawie, pokochałam to miasto za jego niewyczerpane możliwości i zanosi się na to, że już tu zostanę. :)
WIEK: 36
Dzielnica: Wola
pozycja w rankingu: 11

POMYSŁY UŻYTKOWNIKA

Jakiej miejskiej aplikacji najbardziej brakuje w Warszawie?

Kamila 27 marzec 2015 Bardzo bym chciała, aby powstała mapa z wyszukiwaniem ciekawych miejsc w Warszawie - i to zarówno miejsc historycznych, muzeów, kin, teatrów, jak i kawiarni i imprezowni - oczywiście z podziałem na różne kategorie. W aplikacji można by było na podstawie lokalizacji wyszukiwać miejsca w pobliżu i przeglądać szczegółowe informacje na ich temat (np. godziny otwarcia, opinie, komentarze). Po prostu czasem idąc miastem można ominąć bardzo ciekawe miejsca ze zwyczajnej niewiedzy! A tak to przykładowo idę ulicą Żelazną, włączam aplikację i widzę, że za 100 m jest "najwęższy dom na świecie", dalej stoi zabytkowa prasa do produkcji monet, a gdy skręcę tutaj, to zjem dobry obiad. Przełączam wyszukiwanie na "muzea" i od razu widzę, że np. tamtędy dotrę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Poznawanie Warszawy nagle nabiera zupełnie nowych barw! :) Sama bym korzystała bez przerwy!
 • Warszawiak 28 marzec 2015
  Kamila, dobre. A jak by tak ludzie tworzyli swoje propozycje co pokazać osobom które mają mniej doświadczenia. A Ci którzy przebędą daną trasę oceniali by i w taki sposób mielibyśmy najpopularniejsze "trakty" turystyki np. alternatywnej.
 • Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Jak pomagać osobom z niepełnosprawnością ruchową w poruszaniu się po mieście?

  Kamila 27 marzec 2015 Wszyscy wiedzą co najbardziej przeszkadza osobom z niepełnosprawnością ruchową - trudne podjazdy (lub ich brak), wysokie progi, wąskie przejścia, brak specjalnych miejsc parkingowych.. ale praktyczna prawda jest taka, że takich "krytycznych" miejsc jest wiele, a nie naprawi się wszystkiego naraz. Więc czemu nie zorganizować: 1) Jakiegoś rejestru miejsc "do naprawy" - osoba poruszająca się na wózku przez specjalną aplikację lub stronę mogłaby zgłosić problem podając miejsce i rodzaj utrudnienia. Pierwszeństwo w "poprawie" miałyby oczywiście najczęściej używane miejsca (czyli pewnie drogi dostania się na perony pociągów, przejścia przez ulice itd.). 2) Potrzebna by była oczywiście jakaś kampania, która nagłośniłaby możliwość zgłaszania takich rzeczy.

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Jaki jest Twój ulubiony budynek w Warszawie?

  Kamila 27 marzec 2015 A ja się wyrwę trochę z tej listy budynków związanych z historią i kulturą, ale po prostu ostatnio najbardziej cieszy mnie jeszcze nie dokończony budynek Warsaw Spire. :) Pracuję niedaleko i gdy widzę z tygodnia na tydzień jak przyrastają mu kolejne piętra, to myślę, że mieszkam w super mieście, które przez cały czas się rozwija i rozbudowuje. Do tego świecący wieczorem na budynku napis "Kocham Warszawę" zawsze wprawia mnie w pogodny nastrój.

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Gdzie brakuje miejsc do siedzenia w przestrzeni miejskiej?

  Kamila 27 marzec 2015 Skwery i parki to oczywista rzecz, ale ja zaproponuję coś innego. Niedawno zwiedzałam niemieckie miasteczka, w których urzekły mnie czyste ulice z ławeczkami odpowiednio wkomponowanymi w otoczenie zieleni miejskiej, czyniące nawet centra miast dobrymi miejscami na krótki wypoczynek. :) Może więc spróbować zmienić stereotyp zabieganych tłumów w centrum i zorganizować coś takiego wzdłuż głównych ulic Warszawy? Chociażby taka Marszałkowska, gdyby ją częściej odświeżać, postawić jakieś donice z roślinnością i ławeczki. W końcu Śródmieście to trochę taka wizytówka Warszawy.

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Jak włączyć osoby niesłyszące w życie kulturalno-społeczne Warszawy?

  Kamila 28 marzec 2015 Proponuję opracować jakiś czytelny znaczek "przyjazne dla osób niesłyszących" i w trakcie kampanii reklamujących różne społeczne i kulturalne wydarzenia w Warszawie umieszczać go na reklamujących je plakatach/ogłoszeniach. Oczywiście musiałby powstać też zestaw kryteriów, które musi spełnić dane wydarzenie, aby otrzymać taki znaczek - np. w przypadku jakichś przemówień obecność tłumacza w języku migowym, albo wydarzenie samo w sobie będzie "przyjazne dla niesłyszących" - jak np. pokazy sztucznych ogni, które można spokojnie podziwiać bez słuchu. Osoby niesłyszące wiedziałyby, na które wydarzenia mogą iść bez problemu, a które lepiej sobie odpuścić, aby uniknąć rozczarowania. Organizatorzy wydarzeń też prędzej dbaliby o osoby niesłyszące chcąc dostać dodatkowy "znaczek". :)

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Jak powinny wyglądać warszawskie murale? Gdzie mogłyby powstać?

  Kamila 30 marzec 2015 Ja bym chciała, aby murale zaczęły powstawać na szarych blokowiskach, bo o ile warszawskie kamieniczki są ładne (tylko czasami zaniedbane), a nowe osiedla są raczej zadbane, o tyle te wszystkie PRL-owskie bloki często zwyczajnie odstraszają. Treść obojętna (w zasadzie nawet każdy mural mógłby być w trochę innym stylu i dotyczyć czegoś innego, aby nie było nudy), najważniejsze żeby zrobiło się bardziej kolorowo i pozytywnie. :)

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować