Beata Stasiak
O mnie: Jestem psychologiem, studentką podyplomowych studiów z psychologii transportu i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jestem osobą społecznie zaangażowaną w sprawy kierowców niepełnosprawnych.
WIEK: 51
Dzielnica: Praga-Południe
pozycja w rankingu: 10

POMYSŁY UŻYTKOWNIKA

Jak pomagać osobom z niepełnosprawnością ruchową w poruszaniu się po mieście?

Beata Stasiak 23 marzec 2015 Jestem osobą niepełnosprawną, kierowcą specjalnie zaadaptowanego samochodu. Na co dzień w Warszawie borykam się głównie z parkowaniem i z dostępem do tych miejsc. Proponuję przemyślane wyznaczenie i wykonanie miejsc parkingowych zgodnie z Ustawą z dnia 23 października 2013 roku (Dz. U. z 2013 poz. 1446), która zawiera szczegóły dotyczące ilości stanowisk dla osób z dysfunkcjami: 1 stanowisko – jeżeli liczba stanowisk na parkingu wynosi 6 -15, 2 stanowiska – jeżeli liczba stanowisk na parkingu wynosi 16 - 40, 3 stanowiska – jeżeli liczba stanowisk na parkingu wynosi 41-100, 4% ogólnej liczby stanowisk – jeżeli liczba stanowisk na parkingu wynosi powyżej 100. Wystarczy wdrożyć przepis, który ułatwi nie tylko życie kierowcom niepełnosprawnym, ale także pasażerom. Wyznaczanie miejsc prawidłowo umiejscowionych w infrastrukturze przestrzennej /zgodnie z przepisami prawa/, mogłoby się odbyć przy udziale wolontariuszy niepełnosprawnych /głównie kierowców/. Proponuję aby wraz z projektem pojawiła się kampania z udziałem osób niepełnosprawnych. Zaangażowanie środowiska do rozpropagowania akcji będzie bardzo ważne. W załączeniu przykładowe zdjęcie: Wzór – marzenie kierowców niepełnosprawnych, pełny bez barier dostęp do chodnika.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Który park w Warszawie lubisz najbardziej? Zaznacz na mapie swój park, który może być parkiem miejskim marzeń!

Beata Stasiak 23 marzec 2015 Park "Nad Balatonem". Na razie jest malutki, ale świetne miejsce dla wypoczynku mieszkańców Gocławia.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Jaki jest Twój ulubiony budynek w Warszawie?

Beata Stasiak 23 marzec 2015 Pałac w Wilanowie
 • Beata Stasiak 25 marzec 2015
  Pałac wraz z ogrodem tworzy magiczną przestrzeń.
 • Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Jak włączyć osoby niesłyszące w życie kulturalno-społeczne Warszawy?

  Beata Stasiak 23 marzec 2015 Aby wiedzieć jak włączyć osoby niesłyszące trzeba poznać ich potrzeby osób niesłyszących, poznać ich problemy. Proponuje zorganizować piknik integracyjny, aby lepiej się poznać, bo to jest kluczem do rozwiązania wielu spraw.

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Jaka jest Twoja ulubiona ulica w Warszawie? Zaznacz ją na mapie i uzasadnij.

  Beata Stasiak 23 marzec 2015 Mariensztat, niezwykle urokliwe miejsce. Małe kamieniczki i uliczki. Wspomnienia mojej mamy z okresu powojennego pobudzają moją wyobraźnię o magicznym miejscu.

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Gdzie brakuje miejsc do siedzenia w przestrzeni miejskiej?

  Beata Stasiak 23 marzec 2015 Brakuje ławek nad Wisłą po stronie praskiej.

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować