Magda R
O mnie: mieszkam w Warszawie od 10 lat. zaprzyjaźniłam się z tym miejscem i chcę mieć poczucie, że tu jest mój dom i tworzę tę przestrzeń
WIEK: 35
Dzielnica: Wola
pozycja w rankingu: 39

POMYSŁY UŻYTKOWNIKA

Jak animować życie kulturalne w Twojej okolicy?

Magda R 7 luty 2015 Akcja "Przetwory". Każdy kto chociaż raz przygotowywał przetwory wie, jak jest to czasochłonne, aby zdywersyfikować swoją spiżarnię :D Pomysł polega na organizacji lokalnych wymian sąsiedzkich. W ramach takich spotkań byłoby możliwe wymiana doświadczeń oraz nawiązywanie kontaktów połączone z warsztatami gotowania. Inny pomysł, dość prosty, to tymczasowe zamieszczenie w windach w blokowiskach wlepek/ogłoszeń "zapytaj sąsiada "jaki film warto obejrzeć?". Winda to miejsce, gdzie jest spora szansa spotkać kogoś z najblizszej okolicy. Na nowych osiedlach bycie anonimowym jest dość oczywiste. Taka prosta akcja z pewnością miałaby szansę 1. ułatwić kontakt obcych osób 2. zwrócic uwage na sferę kulturalną 3. potencjalnie zaktywizować do działania. Inny pomysł, podpatrzony w Belgii > akrobaci/ artyści uliczni na dużych przejściach dla pieszych. SPoro osób spędza czas w samochodach. Zetknięci ze sztuką w tak prozaicznym momencie życia w drodze do pracy uwrażliwiałoby na kulturę.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Co sprawia, że lubisz mieszkać w Warszawie?

Magda R 7 luty 2015 25 powodów dlaczego lubie mieszkać w Warszawie 1. blisko do kultury 2. dobra komunikacja 3. wachlarz możliwości 4. bliskość historii 5. otwartość na słoiki 6. neony 7. cała Praga <3 8. wisła latem 9. palma de Gaulla 10. moi bliscy 11. rurki z bitą śmietaną na Wiatraku 12. metho hatusz ahsenał 13. wątróbka z buraczkami w barach mlecznych 14. i pyzy na Różyca 15. ławki Chopina na Krakowskim 16. mural "z punktu widzenia drogi mlecznej wszyscy jesteśmy ze wsi" 17. tęcza w opałach 18. rowery miejskie i siłownie plenerwe 19. bazarek co osiedle 20. PKiN w fiolecie 21. prom "Turkawka" w klimacie disco 22. Kongres Kobiet co sezon 23. ludzie w każdym kolorze 24. pan z ziołami w Hali Mirowskiej 25. i ścianka wspinaczkowa pod domem :D

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Co można Twoim zdaniem zmienić w Warszawie? Jeśli nie wyczerpaliśmy potencjału jakiegoś zagadnienia, dodaj swój pomysł w dowolnej formie.

Magda R 7 luty 2015 Buspas dostępny dla rowerów

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Co można Twoim zdaniem zmienić w Warszawie? Jeśli nie wyczerpaliśmy potencjału jakiegoś zagadnienia, dodaj swój pomysł w dowolnej formie.

Magda R 8 luty 2015 Zapewnienie infrastruktury kulturalno-oświatowej w nowo powstających zagłębiach osiedlowych/ sypialniach. Ale nie z 5-letnim poślizgiem, tylko max w ciągu 1-2 lat, myślenie perspektywiczne o przestrzeni dla ludzi. Myślę, że dobra inicjatywą jest wciąż zwiększanie bezpieczeństwa na drodze m.in. poprzez ochrone pieszych i rowerzystów. Warto także zainwestować w aktywizację studentów przyjezdnych, tak aby mozliwie jak najwcześcniej włączać ich w działania na rzecz miasta, jednocześnie dając im poczucie bycia na swoim miejscu (tu > działania edukacyjno-promocyjne).

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Co powinno znaleźć się na pocztówce ze stolicy?

Magda R 20 luty 2015 zdecydowanie Czarny Roman

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Jaka jest Twoja ulubiona ulica w Warszawie? Zaznacz ją na mapie i uzasadnij.

Magda R 20 luty 2015 Zakochałam się w tej ulicy dawno temu w trakcie studiów. Snułyśmy się wtedy po Mokotowie z przyjaciółką i ta okolica wydała nam się wtedy wyjątkowo przytulna i gościnna.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować