Neos.MatJar
O mnie: Wizjoner, Kreator
WIEK: 34
Dzielnica: Praga-Południe
pozycja w rankingu: 28

POMYSŁY UŻYTKOWNIKA

Jak ożywić domy kultury?

Neos.MatJar 27 styczeń 2015 Można by np. stworzyć naklejkę na której jest wizerunek domu kultury (może nawet animowany). Taką naklejkę rozprzestrzenić po okolicy tego domu. Jej zadaniem byłoby wzbudzenie zaciekawienia jaki obiekt promuje się w ten sposób. Można mu nadać taką nawet osobowość przebojowego, otwartego, bogatego. Na naklejce może być przedstawiony (również animowany) kontekst: ulic, charakterystycznych obiektów dzięki których znajomości łatwiej jest do niego trafić. W ten nieoczywisty sposób powinna wzrosnąć rozpoznawalność danego obiektu i zainteresowanie jego ofertą. Naklejka może pojawiać się nawet na klatkach schodowych. Ponieważ kultura jest potrzebna w każdym bloku. Kod QR umieszczony na naklejce może skierować nas na stronę zawierającą dzisiejsze wydarzenia wokół domu kultury. Jeśli dom byłby w formie animowanej to również wydarzenia powinny być opisane językiem obrazu. Powinno być też wyraźnie zaznaczone jakie osoby są widziane, zapraszane na dane wydarzenie. Inne będą to osoby jeśli wydarzenie dotyczy analizy zjawisk kultury hiphop a inne jeśli dotyczy ono szydełkowania w przestrzeni miejskiej. Kod komunikacji może być analogiczny w kanałach komunikacji cyfrowych jak i analogowych w których obecność chcę podkreślić jako cecha unikalna tego pomysłu.
 • Neos.MatJar 7 marzec 2015
  Wyjaśnienie kontekstu na wideo: https://www.youtube.com/watch?v=-icJbNYCabc
 • Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Jak wykorzystać dane udostępnione przez miasto na stronie api.um.warszawa.pl?

  Neos.MatJar 9 kwiecień 2015 Można coś podobnego jak we Wrocławiu zrobić http://www.slideshare.net/neosmatjar/wroclawlive

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Jakie inicjatywy zmieniają nasze miasto na lepsze?

  Neos.MatJar 9 kwiecień 2015 Takie jak ChatSpot http://www.slideshare.net/neosmatjar/chat-spotidea
 • Nina Pasz 21 kwiecień 2015
  Chcialabym aby pojawily sie 'stare' budki telefoniczne ktore maja w srodku polki na ksiazki. Taka wolna wymiana ksiazek pomiedzy mieszkancami. Ja zostawiam te ktora juz przeczytalam i biore te ktora mnie teraz interesuje. Mam w biblioteczce mase ksiazek, na pewno wystarczy na zapelnienie conajmniej jednej budki telefonicznej.
 • Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Jakiej miejskiej aplikacji najbardziej brakuje w Warszawie?

  Neos.MatJar 9 kwiecień 2015 Takiej aplikacji która by podsuwała ciekawe pomysły do rozmów z innymi Warszawiakami w strefach ChatSpot

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Czym charakteryzuje się dobry sąsiad?

  Neos.MatJar 9 kwiecień 2015 To taki sąsiad który darzy nas szacunkiem i uznaniem respektując naszą odmienność i różnorodność. Taki który rano podzieli się ciastkiem i spyta od czasu do czasu co słychać.

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować