Mokotowianin
WIEK: 64
Dzielnica: Mokotów
pozycja w rankingu: 14

POMYSŁY UŻYTKOWNIKA

Jak animować życie kulturalne w Twojej okolicy?

Mokotowianin 13 styczeń 2015 Największym problemem w mojej okolicy, w której pewnie dużo się dzieje, jest komunikacja z mieszkańcami. Wspólnoty mieszkaniowe same nie wiedzą nic o wydarzeniach w okolicy i nie mają jak o nich informować - na klatkach schodowych są tylko ogłoszenia o wizytach kominiarzy i sprawdzaniu szczelności instalacji gazowej, zero informacji o tym, co się dzieje w okolicy.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Co miasto powinno zrobić w Twojej okolicy, abyś uprawiał więcej sportu?

Mokotowianin 13 styczeń 2015 Mieszkam na Wierzbnie, gdzie są dwa ogródki Jordanowskie, które zapewniają możliwość pogrania w piłkę, czy kosza, ale poza tym nie ma żadnych możliwości. Niedaleko są pola mokotowskie, które poza tym, że są dużą przestrzenią zieloną, nie mają żadnej infrastruktury do ćwiczeń - przecież to idealne miejsce na siłownię na świeżym powietrzu! Wytyczenie trasy do biegania też byłoby niegłupim pomysłem - asfalt jest zbyt twardy i szkodzi stawom podczas biegania, może jakaś tartanowa bieżnia byłaby rozwiązaniem? Do tego parę drążków do ćwiczeń i od razu okoliczni mieszkańcy aktywniej będą spędzać czas.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Jak ożywić domy kultury?

Mokotowianin 13 styczeń 2015 Niech domy kultury wyjdą do mieszkańców! Dodatek od miasta na dotarcie z ofertą do mieszkańców, czy dogadanie się domów kultury ze spółdzielniami - ludzie nie mają pojęcia co się dzieje w domach kultury wokół nich.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Jakie miejskie inicjatywy sportowe ze świata powinny odbywać się w Warszawie?

Mokotowianin 13 styczeń 2015 Warszawa powinna postawić na większą różnorodność, jak na razie większość imprez sportowych, to kolejne maratony i biegi. Wisła daje potencjał na zawody wodne, wakeboard na Agrykoli albo na Kępie Potockiej, może wyścig longboardowy? Kolejny maraton to już przesada.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Jak pobudzać życie rekreacyjne miasta w sezonie zimowym?

Mokotowianin 13 styczeń 2015 Inicjatywy takie jak zimowy narodowy są świetne - niestety trzeba prywatnej firmy, żeby coś się zaczęło dziać. Niech "letnie" tereny rekreacyjne też ożywają zimą! Niech będzie lodowisko na polach mokotowskich, tam gdzie zimą jest jeziorko, kiedyś lodowiska były na każdym podwórku!
 • radio 1 luty 2015
  A może po prostu wylewać lodowiska na betonowych boiskach i dać możliwość grania w hokeja? W dzieciństwie moich rodziców praktycznie każdy miał łyżwy i jeździło się po zamarzniętych jeziorach i uprawiało ten piękny sport.
 • Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Jak wykorzystać kulturalny i rekreacyjny potencjał Wisły?

  Mokotowianin 13 styczeń 2015 Uregulować działalność knajp nad Wisłą i przede wszystkim zadbać o jej stan - samo zrobienie bulwarów nie wystarczy. Praska strona to dalej w dużym stopniu haszcze i krzaki, często z dość dzikim dostępem do rzeki, który przez to może być niebezpieczny. Na szczęście to wszystko się już zmienia i to na lepsze - potrzeba więcej plaż nad Wisłą - takich jak przy Moście Poniatowskiego, jak widać da się tam przyciągnąć ludzi.
 • Rafaello 31 styczeń 2015
  Mokotowianin: nic nie regulujmy! Bo powieje sztampą i nudą. Brzeg Wisły niebezpieczny?!? Krzaki niebezpieczne? Bez przesady. Nie zalewajmy wszystkiego betonem, nie o to chodzi.
 • Aby dodać komentarz musisz sie zalogować