Warszawiak
O mnie: Warszawiak 100%
WIEK: 49
Dzielnica: Ochota
pozycja w rankingu: 6

POMYSŁY UŻYTKOWNIKA

Jak animować życie kulturalne w Twojej okolicy?

Warszawiak 12 styczeń 2015 W mojej okolicy z pewnością wiele się dzieje, ale ja prawie nic o tym nie wiem. O ile wspólnota mieszkańców coś organizuje i w tedy są przyklejone karteczki w windzie (to najpewniejsze miejsce do dostarczenia wiadomości pomiędzy garażem a mieszkaniem, stare poczciwe tablice ogłoszeń niestety nie działają) o tyle już dzielnicowe informacje do mnie nie trafiają. Jeżeli czegoś szukam to ląduję na stronie co jest grane itp. Tak więc inna nowa forma komunikacji by mi się przydała. Może tu na Otwartej Warszawie można przedyskutować jak za subskrybować informacje o wydarzeniach na ulicy, dzielnicy, mieście. Czasami poszukuję takich informacji na stronie miasta warszawa.um.pl, ale tam jest bardzo trudno coś odnaleźć. Niech przykładem będzie np. http://www.iamsterdam.com/en/

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Jak ożywić domy kultury?

Warszawiak 12 styczeń 2015 Dom Kultury, może powinien wyjść ze swojego "pomieszczenia" i przedstawić się. Tak jak ksiądz po kolędzie chodzi raz w roku tak i dom Kutlury, raz w roku do ludzi (nie obywateli) wpada i opowada co zrobił w poprzednim a co planuje na przyszły rok. Tego rodzaju "ewangelizacja" kulturalna na pewno przyniesie rezultaty, może nie w pierwszym roku a w kolejnych, ale przyniesie!

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Co miasto powinno zrobić w Twojej okolicy, abyś uprawiał więcej sportu?

Warszawiak 12 styczeń 2015 Poszukuję chętnego do zasponsorowania pewnego wyzwania. Wraz z grupą kolegów zrzeszonych w nieformalnej grupie rowerowej Rowerowy Kampinos, chcemy przeznaczyć całoroczny wysiłek naszych treningów i startów na jakiś szczytny cel. Chcielibyśmy zarejestrować wszystkie przejechane kilometry i przy pomocy sponsora przekazać kwotę jaka zostanie ustalona na cel który wspólnie wybierzemy. Gdyby ktoś był chętny to proszę zostawić komentarz pod tym pomysłem.
 • Mateusz 11 marzec 2016
  Mega!
 • Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Jakie inicjatywy kulturalne lub rekreacyjne ze świata sprawdziłyby się w Warszawie?

  Warszawiak 12 styczeń 2015 Małe lokalne, osiedlowe, kluby sportowe które "ścigają się" z innymi małymi klubami. Tak, żeby ludziom chciało się trenować i ścigać. Bardzo fajną inicjatywą jest Mazovia MTB, czy Poland Bike, ale obydwie te inicjatywy są już bardzo duże, ja myślę o wyzwaniach np. dla 20stu kolarzy, biegaczy którzy umawiają się 1,2,3 razy w tygodniu i trenują/ścigają się ze sobą . Może kiedyś powstanie z tego "liga" lub coś podobnego.

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Jak pobudzać życie rekreacyjne miasta w sezonie zimowym?

  Warszawiak 12 styczeń 2015 W pewnym sklepie rowerowym kolarski.eu, można wsiąść na własny rower i przejechać trasę wspólnie z kolegami z różnych stron świata. Super trening, super zabawa, zwłaszcza zimą! Poproszę o więcej takich propozycji, może któryś fitness otworzył by coś podobnego, dla biegaczy?

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Jakie miejskie inicjatywy sportowe ze świata powinny odbywać się w Warszawie?

  Warszawiak 12 styczeń 2015 W warszawie brakuje mi biegów na orientację, tak aby połączyć zwiedzanie i poznawanie miasta z ruchem. Np w parach mieszanych rodzic dziecko. Za które zdobywało by się punkty, które liczyły by się w kwalifikacji i dawały jakąś nagrodę po 5-6 startach.

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować