dorota2716
WIEK: 41
Dzielnica: Bielany
pozycja w rankingu: 1

POMYSŁY UŻYTKOWNIKA

Opisz warszawską szkołę marzeń

dorota2716 7 maj 2015 Warszawska Szkoła Marzeń, to taka do której dziecko zawsze chętnie będzie do niej chodziło i pilnie się uczyło. Będzie nauka poprzez zabawę, a nauczyciele rozpoczną z dziećmi wielką wyprawę. Nauczyciel będzie każde dziecko traktował jak swoje, będzie w nim niwelował złe nastroje. W Szkole Marzeń dziecko nigdy nie będzie się nudzić, nie będzie spać na lekcjach i nauczyciel nie będzie musiał go budzić. Powinno być organizowanych dużo różnych zajęć , które będą zdolności w dzieciach rozwijać, zamiłowania rozbudzać i zazdrość w innych szkołach wzbudzać. Szkoła Marzeń to nie tylko pisanie i czytanie, ale tez w różne imprezy zaangażowanie. Powinna organizować bale, kiermasze, charytatywne akcje, aby potem dziecko wspominało je w wakacje. By po wakacjach chciało znów się w akcje angażować, młodszym dzieciom zasady niesienia pomocy innym dyktować. Szkoła Marzen to taka w której większości dziecko na lekcjach pracuje, a w domu drobne zadania rozwiązuje. Szkoła Marzeń powinna być jak ognisko domowe, powinna tworzyć też grupy zbiorowe, by dzieci w nich nauczyły się współpracować i umiały na innych się wzorować. Szkoła Marzeń to taka, która dobre zasady wpaja do głowy, likwiduje też u dzieci wady wymowy. Zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów i nauczycieli, że wszyscy do tej szkoły chodzić by chcieli. Nauczyciel skupia się na dzieciach, by nauczyć ich wiele, a po tylu latach są z nami jako przyjaciele. Na miano Szkoły Marzeń zasługuje Szkoła Podstawowa nr 357 w Warszawie (http://sp357.edupage.org). Ta szkoła powstała dopiero 1 września 2014 roku, a wzbudza bardzo duże zainteresowanie wśród dorosłych i ich dzieci. Szkoła pokazuje bardzo duże zaangażowanie nauczycieli w pracę z dziećmi oraz organizuje mnóstwo imprez szkolnych i wycieczek . Przykładem jest bogata galeria z wydarzeń szkolnych.
 • Regina Lenart 25 marzec 2016
  Szanowna Pani, jestem pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego i prowadzę badania nad crowdsourcingiem. Mając na uwadze Pani doświadczenie w tym zakresie, zwracam się do z prośbą o wypełnienie króciutkiej ankiety (tylko 2 pytania) dotyczącej motywacji w tworzeniu nowych pomysłów czy rozwiązań w ramach platformy crowdsourcingowej. Poniżej przekazuję link ankiety: http://goo.gl/forms/AVsBm3XhTo Życzę Wesołych Świąt i bardzo dziękuję za poświęcony czas z poważaniem dr Regina Lenart-Gansiniec Katedra Zarządzania Organizacjami Publicznymi i Obywatelskimi Instytut Spraw Publicznych Uniwersytet​ Jagielloński ul. Prof. S. Łojasiewicza 4 30-348 Kraków e-mail: regina.lenart-gansiniec@uj.edu.pl
 • Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Na co Warszawa jest zamknięta?

  dorota2716 7 maj 2015 Na niepełnosprawność ludzi. Z przykrością to piszę, ale jeszcze Nam bardzo dużo brakuje byśmy mogli się pochwalić w kwestii pomocy osobom niepełnosprawnym. Spójrzmy na przystanki tramwajowe, autobusowe, jaki czasem są wysokie krawężniki..spójrzmy na sklepy spożywcze w których zdarza się tak, że jeśli chcemy wejść na sklep to musimy przejść przez bramkę obrotową, a którędy mają przejść osoby na wózkach inwalidzkich? Spójrzmy na nasza piękną Warszawę, jest tyle wspaniałych miejsc, kawiarni, cukierni, restauracji, a spójrzcie ile jest lokali dostosowanych do wózków inwalidzkich, zdarza się tak, że drzwi są za wąskie, albo nie ma w lokalach miejsca na wózki i na osoby na wózkach. Dlaczego w Warszawie nie ma klubów , miejsc dla niepełnosprawnych, gdzie ludzie w większym gronie mogliby się spotkać, wypić herbatę i zwyczajnie porozmawiać... Jestem osobą zdrową, ale chciałabym gdzieś pójść z osobą niepełnosprawną do takiego miejsca gdzie nie będzie przeszkód i będzie swoboda.

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Co można Twoim zdaniem zmienić w Warszawie? Jeśli nie wyczerpaliśmy potencjału jakiegoś zagadnienia, dodaj swój pomysł w dowolnej formie.

  dorota2716 14 maj 2015 Na większych skrzyżowaniach umieścić liczniki zegarowe dla kierowców odmierzające czas i mówiące o tym ile zostało czasu do zapalenia się czerwonego bądź zielonego światła. W innych miastach to się sprawdza i jest bardzo przydatne.
 • SirMichał 27 maj 2015
  po przeczytaniu Pani komentarzy jako ekonomista dziękuję Bogu, że to nie Pani odpowiada za nasz budżet :D Część pomysłów jest naprawdę doskonała, ale niektóre przemyślałbym jeszcze kilka razy przed podzieleniem się nimi na forum.
 • dorota2716 28 maj 2015
  Dziękuję :-) Na szczęście są to pomysły...i nie znaczy to, że wszystkie mogą być zrealizowane... bo zabrakłoby funduszy na to wszystko... Co człowiek ma w głowie ten pisze...nieprawdaż...Każdy ma jakieś pomysły o których może napisać....
 • Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Dokończ wypowiedź: Warszawa XXI wieku kojarzy mi się z…

  dorota2716 14 maj 2015 Z dużą społecznością na którą składają się osoby przyjezdne z innych miast i wsi. Warszawa XXI wieku to miasto pośpiechu, ciągłego biegu, zakorkowanych ulic. Ludzie ciągle za czymś gonią, nie mają na nic czasu, bo są zapracowani, a potem przemęczeni... Kiedyś w Warszawie ludzie zatrzymywali się, słuchali grających grajków na ulicach, którzy śpiewali piosenki o mieście. Więcej spacerowali, jeździli rowerami, a teraz ogrom samochodów i hałas . Ludzie podziwiali piękno starych budynków, przyrodę, itp. Teraz...nikt na dłuższy czas nie zatrzyma się i nie pomyśli jak piękne jest nasze miasto WARSZAWA - ile jest w nim wspaniałych miejsc na których można się zatrzymać, podziwiać je i snuć swoje przemyślenia.

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Jak pokazywać cudzoziemcom niecodzienną stronę miasta?

  dorota2716 14 maj 2015 Przybliżyć im krótko historię Warszawy (opowiadając wydarzenia historyczne), pokazać im znaczące miejsca dla Warszawy, które po latach przeszły wielkie zmiany. Pokazać im Stare Miasto, Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki, itd.Trzeba ich zabrać w podróż pełną przygód po Warszawie oraz zabrać ich do parku np, "Łazienki Królewskie", by na ławeczce dokończyć swoje opowieści.

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Co to znaczy być warszawiakiem?

  dorota2716 14 maj 2015 Angażować się w sprawy Warszawy. Brać czynny udział w wydarzeniach Warszawy i spotkaniach mających na celu rozwój miasta. Warszawiak to ktoś , komu Warszawa nie jest obojętna. To ktoś kto zna wiele ważnych "historycznych" miejsc związanych z Warszawą oraz wie gdzie są różne pomniki upamiętniające ważne postacie i wydarzenia, bo widzę, że jest wielu Warszawiaków, którzy nawet nie wiedzą gdzie jest Kolumna Zygmunta....a to wstyd...

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować