qwerty24
pozycja w rankingu: 35

POMYSŁY UŻYTKOWNIKA

Opowiedz nam, jak wygląda Twój miejski park marzeń?

qwerty24 9 październik 2014 To przed wszystkim park gdzie można wejść na trawnik bez ryzyka, że wejdzie się w psie odchody i psy nie są wpuszczane. W parkach powinny być duże przestrzenie porośnięte trawą i obsadzone drzewami na brzegach (aby na środku było miejsce np. na rzucanie frisbee). Parki te powinny być grodzone (wysokim, żeliwnym ogrodzeniem, aby nie było łatwo przeskoczyć), Parki te powinny być podzielone na pewne sektory, aby każdy znalazł coś dla siebie, ale jednocześnie nie przeszkadzał innym: np. w jednej części parku powinien być skate park, a ścieżki w jego pobliżu wyasfaltowane, aby można było do niego dojechać na rolkach czy desce. W innej części mogłyby być ścieżki gruntowe przy których są ławki, aby móc w spokoju poczytać książkę. Miejsce na tak duże parki jeszcze jest, trzeba "tylko" rozwiązać problem ogródków działkowych w Warszawie.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Jaka Twoim zdaniem powinna być zieleń miejska?

qwerty24 9 październik 2014 Zieleń miejska powinna być skupiona w ogólnodostępnych parkach. Władze miasta powinny zrobić wszystko, aby wzdłuż ulic nie było bezużytecznych trawników (np. Towarowa). Ulice bez trawników mogłyby być węższe bez zmniejszania ich przepustowości. Jedyna zieleń jaka powinna zostać to jak najwęższe pasy zieleni pomiędzy chodnikami, a jezdnią, gdzie byłyby drzewa

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Powiedz nam, jak chciałbyś móc spędzać czas w warszawskich parkach?

qwerty24 9 październik 2014 Chciałbym móc rozłożyć koc na trawie i poczytać książkę / gazetę, pospacerować oglądając występy ulicznych artystów, mile widziane byłyby też weekendowe imprezy (koncerty, pokazy, itp.)

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Który park w Warszawie lubisz najbardziej? Zaznacz na mapie swój park, który może być parkiem miejskim marzeń!

qwerty24 9 październik 2014 Pole Mokotowskie mógłby być idealnym parkiem, gdyby został zmodernizowany, teren MPO lepiej zagospodarowany, a wszystkie sypiące się budynki usunięte.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Jak zachęcić mieszkańców do dbania o czystość zieleni miejskiej?

qwerty24 9 październik 2014 Rozstawić widoczne, duże i estetyczne kosze na śmieci przy wejściach do parków. Na początku działania takiego parku wysłać strażników miejskich / policjantów, którzy dla przykładu wypisywaliby mandaty dla osób, które po sobie nie sprzątają.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Opisz jak wygląda Twoje prywatne centrum miasta.

qwerty24 9 październik 2014 To miejsce gdzie dużo się dzieje (pokazy, występy, muzyka), można dobrze zjeść (niekoniecznie tanio bo to centrum). Ulice w tym centrum są z obu stron zabudowane jednolitymi budynkami, samochodów jest niewiele (ale są), bo można łatwo dostać się tam tramwajem lub metrem. Widzi się różnorodność, ale nie ma się poczucia bałaganu. NIGDZIE NIE WIDAĆ WIELKOFORMATOWYCH REKLAM!

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować