Mary
pozycja w rankingu: 27

POMYSŁY UŻYTKOWNIKA

Opowiedz nam, jak wygląda Twój miejski park marzeń?

Mary 30 sierpień 2014 Mój miejski park marzeń to miejsce, w którym każdy może znaleźć swój zakątek – jest miejsce, gdzie z jednej strony można spokojnie przeczytać książkę, napić się kawy, a z drugiej wyżyć się sportowo – biegać, trenować jogę, czy jeździć na rolkach. Miejsce dla dzieci idealnie jeśli byłoby w tym parku ‘kompaktowe’ tzn miało plac zabaw, w pobliżu kawiarnię, gdzie dzieciaki mogą coś zjeść, toaletę.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Jaka Twoim zdaniem powinna być zieleń miejska?

Mary 30 sierpień 2014 Zieleń miejska – powinna być różnorodna, tak by każdy park miał swój charakter. W Warszawie przydałyby się ‘miejska farma’, gdzie dzieciaki miejskie mogłyby zobaczyć jak wygląda krowa. Patrząc na popularność ZOO, myślę, że mogłoby to być równie atrakcyjne miejsce, jeśli dodatkowo, można by na miejscu zakupić jajka, mleko krowie/ kozie etc. Dodatkowo można by na miejscu realizować projekty edukacyjne, wystawy, kursy rzemieślnicze.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Powiedz nam, jak chciałbyś móc spędzać czas w warszawskich parkach?

Mary 30 sierpień 2014 Myślę, że można znacznie ciekawiej wykorzystać oczka wodne/ stawy w parkach – oferując wynajem łódek/ rowerków wodnych, wypożyczając małe elektryczne stateczki organizując wyścigi (jak w Central Park).

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Który park w Warszawie lubisz najbardziej? Zaznacz na mapie swój park, który może być parkiem miejskim marzeń!

Mary 30 sierpień 2014 W tygodniu (brak tłumów) bardzo cenię Łazienki za to że są wypielęgnowane, zróżnicowane i można w nich spędzić miło czas z dziećmi.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Jak zachęcić mieszkańców do dbania o czystość zieleni miejskiej?

Mary 30 sierpień 2014 Spotkałam się z ciekawą inicjatywą w Nowym Jorku, która polega na zaangażowaniu mieszkańców w projektowanie parków. Dzięki temu mieszkańcy chętniej o nie dbają, gdyż czują się za nie odpowiedzialni. Mieszkańcy są zaangażowani na każdym etapie projektowania parku, od planowania funkcji, poprzez dobór zieleni, po fizyczne sadzenie roślin. Każdy może mieć swój wkład, a park staje się wspólnym szanowanym dobrem. Inicjatywa do której się odnoszę: http://peoplemakeparks.org/about/

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Opisz jak wygląda Twoje prywatne centrum miasta.

Mary 30 sierpień 2014 Moje prywatne centrum miasta to moja lokalna dzielnica – to tu mam swoje ulubione knajpy, lokalny park, przedszkole dla dziecka.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować