vondemelon
Dzielnica: Ochota
pozycja w rankingu: 8

POMYSŁY UŻYTKOWNIKA

Powiedz nam, jak chciałbyś móc spędzać czas w warszawskich parkach?

vondemelon 28 sierpień 2014 Parki powinny być być miejscem różnorodnych aktywności. Parki powinny być i w stylu ogrodów angielskich (tych chyba najbardziej brakuje) i w stylu francuskim, powinny mieć i fragmenty z dużą ilością drzew i pewne połacie trawnika. Zazwyczaj nie da się mieć wszystkiego w jednym parku (choć jest w Warszawie taki park - Pole Mokotowskie), ale wtedy trzeba różnorodne funkcje rozbić na kilka parków.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Jak zachęcić mieszkańców do dbania o czystość zieleni miejskiej?

vondemelon 31 sierpień 2014 Edukacja, edukacja i edukacja. Brak kultury tłumaczy wiele polskich problemów. Tutaj objawia się to tym, że większość Polaków narzeka że jest brudno, po czym sami śmiecą w parkach, lasach, czy na ulicach. Ze strony miasta przydałyby się estetyczne kosze na śmieci, opróżniane regularnie, w takich godzinach w których nie przeszkadza to mieszkańcom.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Opisz jak wygląda Twoje prywatne centrum miasta.

vondemelon 27 sierpień 2014 Moje centrum miasta to Plac Narutowicza. Jest to centrum zaniedbane, wciśnięte pomiędzy kłębowisko torów i ciągle ruchliwą Grójecką. Niestety wieczorami trzeba bardzo uważać na pędzące samochody, które upodobały sobie autostradę Grójecką. Mimo wszystko w okolicy jest parę ciekawych miejsc: świetny Przystanek Książka, kawiarnie i restauracje, a w weekend można stąd ruszyć w inne rejony miasta pięknym starym tramwajem. Gdyby uczynić z niego miejski plac na miejskiej a nie przelotowej ulicy, byłoby prawdziwym centrum Ochoty.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Gdzie Twoim zdaniem bije serce Warszawy? Zaznacz na mapie, gdzie Twoim zdaniem jest lub powinno być serce miasta.

vondemelon 27 sierpień 2014 Centrum Warszawy to zbieg Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich. Powinno bić, a tymczasem biją się tu tylko samochody. Popatrzmy jednak na przedwojenne zdjęcia Marszałkowskiej i zobaczymy piękną miejską ulicę. Przekrój ulicy to nawet nie połowa jej obecnej szerokości, po obu stronach eleganckie kamienice, zniszczone w trakcie, pod koniec a co gorsza i po wojnie. Piękny stary tramwaj, podobny do lizbońskich Remodelado, czy tych z Mediolanu, sunie środkiem w jezdni. Przeszłość? A może odbudować zachodnią pierzeję Marszałkowskiej w centrum w miejscu jednej jezdni i sprawić by to miejsce zaczęło żyć?

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Zaznacz na mapie miejsca, które Twoim zdaniem mają niewykorzystany potencjał i wyjaśnij, co Twoim zdaniem należy zrobić, by ten potencjał jak najlepiej wykorzystać!

vondemelon 27 sierpień 2014 Mirów jest magiczny. Połączenie starych kamienic i nowych biurowców jest piękne. Kamienice przy ulicy Waliców, oficyna na Łuckiej wśród wieżowców, pojedyncze stare budynki na Wroniej. Nie wiadomo jak długo te ostatki przetrwają. Niestety wygląda na to że nikt nie jest zainteresowany chronić starych budynków, których to miasto ma tak mało...

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Zaznacz na mapie miejsca, które Twoim zdaniem mają niewykorzystany potencjał i wyjaśnij, co Twoim zdaniem należy zrobić, by ten potencjał jak najlepiej wykorzystać!

vondemelon 27 sierpień 2014 Filtry są piękne. Odnowione budynki, trochę zielonej przestrzeni. Nie wiem na ile to możliwe ze względów bezpieczeństwa, ale byłoby świetnie otworzyć ten teren. Kilka bram dla pieszych, choćby zamykanych na noc i miejsce stałoby się dostępne. O ile budynki nie są w pełni wykorzystane, mogłyby być wykorzystane. Choćby jako muzeum (szkoda czekać na zwiedzanie Filtrów do kolejnej majowej nocy).

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować