SirMichał
O mnie: Interesuję się wszystkim i zawsze wszędzie mnie pełno :) Studiowałem w Wiedniu, mieszkałem też w kilku innych krajach. Widziałem wiele rzeczy, które wzbudziły mój podziw i chciałbym je zobaczyć z moim mieście.
WIEK: 32
Dzielnica: Praga-Północ
pozycja w rankingu: 4

POMYSŁY UŻYTKOWNIKA

Jak zachęcić mieszkańców do dbania o czystość zieleni miejskiej?

SirMichał 14 lipiec 2014 Ja uważam, że problem jest też po za parkami. Wystarczy spojrzeć na chodniki. Ludzi tutaj nie ma co zachęcać tylko trzeba ich edukować mandatami. :)
 • Regina Lenart 25 marzec 2016
  Szanowny Panie, jestem pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego i prowadzę badania nad crowdsourcingiem. Mając na uwadze Pana doświadczenie w tym zakresie, zwracam się do z prośbą o wypełnienie króciutkiej ankiety (tylko 2 pytania) dotyczącej motywacji w tworzeniu nowych pomysłów czy rozwiązań w ramach platformy crowdsourcingowej. Poniżej przekazuję link ankiety: http://goo.gl/forms/AVsBm3XhTo Życzę Wesołych Świąt i bardzo dziękuję za poświęcony czas z poważaniem dr Regina Lenart-Gansiniec Katedra Zarządzania Organizacjami Publicznymi i Obywatelskimi Instytut Spraw Publicznych Uniwersytet​ Jagielloński ul. Prof. S. Łojasiewicza 4 30-348 Kraków e-mail: regina.lenart-gansiniec@uj.edu.pl
 • Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Zaznacz na mapie miejsca, które Twoim zdaniem mają niewykorzystany potencjał i wyjaśnij, co Twoim zdaniem należy zrobić, by ten potencjał jak najlepiej wykorzystać!

  SirMichał 14 lipiec 2014 W centrum miasta brakuje miejsc takich, żeby po prostu można było sobie usiąść z przyjaciółmi i odpocząć/ zrelaksować się. Dookoła jest pełno knajp, ale to nie to samo, chodzi o miejsce wypoczynku/sportu dla każdego. Na placu przed PKiNem jest pełno miejsca gdzie można coś takiego zorganizować. Parking można by przerobić na taki Park jaki powstał na Bemowie, to by było super mieć coś takiego w centrum zamiast drogiego parkingu i kupy busów/autokarów. Fajną inicjatywą byłaby też mała scena dla amatorów stand-up'u, którzy chcą spróbować swoich sił albo dla grup robiących odczyty książek. Patyk ma byc miejscem kultury a na chwilę obecną kojarzy się tylko z atakującymi ulotkarzami, naciągaczami sprzedającymi cegiełki i pijakami sępiącymi drobne.

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Co można Twoim zdaniem zmienić w Warszawie? Jeśli nie wyczerpaliśmy potencjału jakiegoś zagadnienia, dodaj swój pomysł w dowolnej formie.

  SirMichał 8 luty 2015 Kiedy byłem w UK a dokładnie w HULL zachwyciłem się ilością parków i ich ogromem nawet w takim małym mieście. Ludzie masowo spędzają tam czas relaksując się, grillując, grając w piłkę etc. W parkach zawsze są place zabaw dla dzieci, mini siłownie, stawy i zabawki, które pobudzają umysły młodszych jak i starszych. Dla przykładu: były dwie "kałuże" z czego jedna trochę wyżej i łączył je taki duży świder z korbką. Jak kręciliśmy korbką wprawialiśmy świder w ruch, który działał po części jak łopaty młyna wodnego zbierając wodę z wyższej kałuży i transportując ją do drugiej. Zabawka banalna, ale przyciągała wszystkich i dawała wyobrażenie o podstawowych prawach fizyki. W dodatku przy każdej takiej zabawce była tabliczka objaśniające jak ona działa, dlaczego tak się dzieje i jak takie zjawisko jest nazywane. Dbajmy o najmłodszych, żeby wyrośli na inteligentnych ludzi :)

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Co sprawia, że lubisz mieszkać w Warszawie?

  SirMichał 8 luty 2015 Ja lubię przebywać w centrum. Budynki są nowe, jest czysto i przestronnie. Mimo ścisku ludzi uważam, że Warszawa ma dobrą komunikację miejską choć moglibyśmy mieć jeszcze kilka linii metra. Wychowałem się na Pradze i to może być przyczyną dlaczego ciągnie mnie do nowego budownictwa :) Dodatkowo uwielbiam jeść i cieszy mnie różnorodność i ilość restauracji. Czasami po pracy chodzę na spacer do parku posłuchać szumu wody w fontannie co niezwykle mnie relaksuje.

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Co sprawia, że czujesz się bezpiecznie w Warszawie?

  SirMichał 8 marzec 2015 Widok pieszych patroli policji zawsze cieszy oko. ok 2-3 tygodni temu widziałem się ze znajomymi na pod rotundą. Po chwili do naszych uszu dobiegło jakieś "wycie" po chwili okazało się, że to grupa ok 30 16-latków w szalikach i czapkach Legii idą i wydzierają się na pół miasta wykrzykując rasistowskie hasła i w tym samym czasie rzucając petardy gdzie popadnie a w okolicy ani widać ani słychać policjanta. W mgnieniu oka miejsce nagle się wyludniło z turystów i kobiet. Ja z kumplami staliśmy i patrzyliśmy na ten cyrk z zażenowaniem... co to za wizytówka dla naszego miasta? Jedyne o czym myślałem to jak będą teraz postrzegać nas ludzie, którzy przyjechali do Polski i obejrzeli takie show.

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Co można Twoim zdaniem zmienić w Warszawie? Jeśli nie wyczerpaliśmy potencjału jakiegoś zagadnienia, dodaj swój pomysł w dowolnej formie.

  SirMichał 8 marzec 2015 Mamy obwodnice, ale centrum w dalszym ciągu jest zakorkowane. Mamy świetną komunikację miejską, może by tak ograniczyć ilość aut w centrum?
 • dorota2716 28 maj 2015
  A jak pan sobie wyobraża to ograniczenie ilości aut w centrum? Kto mógłby wjeżdżać do Centrum a kto nie?
 • Aby dodać komentarz musisz sie zalogować